28.12.2017 13:05:04

Shiffrinova najhitrejša na prvi progi, Slovenke brez finala

Finale zadnjega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark v letošnjem letu v avstrijskem Lienzu bo minil brez slovenskega zastopstva. Nobeni od štirih Slovenk na startu prve vožnje se ni uspelo uvrstiti v finale. Po prvi vožnji premočno vodi Američanka Mikaela Shiffrin, ki ima pred prvo zasledovalko več kot sekundo prednosti.

Drugi čas je vpisala Švedinja Frida Hansdotter (+1,14), tretjega pa Švicarka Wendy Holdener (+1,28).

Slovenke so nastopile pod pričakovanji. Ana Bucik je imela ugodno številko osem, vendar je kmalu po merjenju prvega vmesnega časa naredila napako in odstopila že v zgornjem delu. Prve vožnje ni končala niti Klara Livk. Meta Hrovat je končala izven petdeseterice (+5,79; 54.). Najbližje finalu je bila Maruša Ferk (+3,37), ki je prvo trideseterico zgrešila za pet stotink sekunde. Zasedla je 31. mesto.

Finalna vožnja bo ob 13.30. V petek bo v Lienzu še veleslalom.