23.01.2016 15:10:02

Fillu smuk vseh smukov, grozljivi padci Svindala in Avstrijcev (video)

Presenetljivi zmagovalec prestižnega smuka v Kitzbühlu je Italijan Peter Fill.

Ta je svojo prvo zmago na kultnem Streifu slavil po odstopu prvega favorita Norvežana Aksla Lund Svindala. Najboljši smukač v tej sezoni je izgubil ravnotežje, spektakularno padel in pristal v zaščitni mreži. Pri padcu je dobil nekaj odrgnin, a brez hujših posledic.

Drugo in tretje mesto je pripadlo Švicarjema. Beat Feuz je zaostal 37 stotink sekunde, Carlo Janka pa 65 stotink sekunde. Po številki 30 in Avstrijcu Vincentu Kriechmayrju se je vodstvo tekmovanja zaradi varnosti odločilo za konec tekmovanja. Brez nastopa in uvrstitve sta tako ostala Andrej Šporn s številko 31 na startu in Klemen Kosi, ki je imel na dresu številko 38.

Od treh Slovencev na startu je tako nastopil le Boštjan Kline, ki je na šestem moškem smuku v tej sezoni startal takoj po najboljši sedmerici s startno številko 23. Kline je osvojil 23. mesto (+3,57). Na istem mestu kot Svindal sta padla avstrijska smukača Hannes Reichelt in Georg Streitberger; oba sta jo odnesla precej slabše in so ju odpeljali v bolnišnico.