15.01.2016 17:28:40

Biatlonci pri repu

Norvežani Ole Einar Bjoerndalen, Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe in Emil Hegle Svendsen so zmagovalci moške biatlonske štafete v nemškem Ruhpoldingu na 4 x 7,5 kilometra.

Drugo mesto so z zaostankom 14 sekund osvojili Rusi, tretje pa Avstrijci, ki so zaostali dobrih 35 sekund.

Zanimiv je bil predvsem boj za tretje mesto, kjer so Avstrijci dovolili, da so jih na zadnjem streljanju ujaeli Francozi, v zadnjem krogu pa je Avstrijec Simon Eder dokazal, da ima precej več moči od soimenjaka Francoza Simona Desthieuxa.

Slovenci so osvojili skromno 16. mesto, nastopalo je 23. ekip. Klemen Bauer je v svoji predaji končal kot 16., Jakov Fak je z odličnim nastopom štafeto pripeljal na četrto mesto, a je Rok Tršan po dveh kazenskih krogih nazadoval na 16. Miha Dovžan pa je to uvrstitev obdržal. Slovenija je zaostala štiri minute.

V soboto bosta na sporedu obe tekmi s skupinskim startom, a brez slovenske udeležbe.