13.12.2015 13:37:29

Slavje Švedinje, tri Slovenke do točk

Švedska smučarska tekačica Stina Nilsson (2:39,27) je zmagala na prostem sprintu svetovnega pokala v Davosu. Drugo mesto je osvojila Norvežanka Maiken Caspersen Falla (+0,15), tretja je bila rojakinja slednje Ingvild Flugstad Oestberg (+0,84). Slovenke Vesna Fabjan, Nika Razinger in Alenka Čebašek so obtičale v četrtfinalu.

Za slovenski smučarski tek je v Davosu danes znova posijalo sonce. Od štirih Slovenk so se v izločilne boje prebile kar tri varovanke slovenskega trenerja Marka Gracerja in vse tri posegle po točkah svetovnega pokala. Najvišje je bila na koncu Vesna Fabjan, ki je zasedla 15. mesto. V četrtfinalu je osvojila tretje mesto, a bila s časom prepočasna za preboj v polfinale kot srečna poraženka.

V isti četrtfinalni skupini kot Fabjanova je tekla tudi Čebaškova, a pristala na zadnjem mestu, se je pa v naslednji visoko prebila Razingerjeva. Tudi njej sprva ni šlo najboljše, a je v ciljni ravnini zbrala dovolj moči, prehitela tri tekmice in si s tem dosežkom priborila skupno 16. mesto in precejšnjo bero točk svetovnega pokala. Čebaškova je tekmo končala na 26. mestu, Lea Einfalt pa je obtičala v kvalifikacijah in bila na koncu 49.

"Led je prebit, po enem letu sem končno spet v točkah, kjer dolgo nisem bila. S svojim tekom sem zadovoljna, zdaj bo potrebno tudi v prihodnje teči v tem ritmu," je po prvih osvojenih točkah svetovnega pokala po dolgem času dejala Fabjanova.

Bronasta z olimpijskih iger v Sočiju 2014 je lani skoraj celotno sezono zaradi operacije izpustila, v skupnem seštevku je zdaj na 41. mestu s 16 točkami. Najvišje na 30. je Čebaškova (39), Razingerjeva je 44. (15), Einfaltova pa 62. (4). Po sedmih tekmah od 36 je v vodstvu Norvežanka Therese Johaug (555) pred rojakinjo Ingvild Flugstad Oestberg (403) in današnjo zmagovalko Nilssonovo (380).