tu
30.10.2016 16:40:57

Predaja na vrhu vse bližje. Murray dobil še turnir na Dunaju

Škot Andy Murray je vse bližje številki ena moškega tenisa. Na Dunaju je v dveh nizih ugnal Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja, s čimer že močno diha za ovratnik Novaku Đokoviću.

Britanec Andy Murray je zmagovalec teniškega turnirja ATP na Dunaju z nagradnim skladom 2.467.310 evrov. Prvi nosilec je v finalu s 6:3 in 7:6 (6) premagal šestopostavljenega Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja in tako prišel do sedmega turnirskega naslova v sezoni.

Kako zelo mu letošnja sezona uspeva, potrjujejo številke. Škot je na Dunaju osvojil novih 500 točk za lestvico ATP, s čimer je na lestvici Race, ki se ob koncu sezone izenači z običajno uradno lestvico, le še 415 točk za srbskim tenisačem.

To pomeni, da bi bil Murray nova številka ena, če bi turnir v Parizu prihodnji teden dobil, ob tem pa bi Novak Đoković v Parizu na zadnjem mastersu sezone obstal pred finalom. Seveda so to samo špekulacije, a v zadnjih dveh letih in pol odkar je Srb zasedel vrh lestvice, še nihče ni tako ogrozil njegovega monopola na vrhu lestvice ATP.

RTX2F530
Novak Đoković

Na uradni lestvici Murray za zdaj zaostaja za 1915 točk, toda ob tem je potrebno povedati, da pred zaključnim turnirjem najboljše osmerice črtajo lanske izide, kar pomeni, da bo Đoković ob 1300, Murray pa ob 200 točk.

Masters v Parizu, ki bo zadnji pred zaključkom sezone v Londonu, se bo pričel jutri. Đoković v francoski dvorani Bercy brani lansko zmago (1000 točk), Murray pa se bo skušal Srbu maščevati za lanski poraz (600 točk).

ČILIĆU TURNIR V BASLU
Hrvat Marin Čilić je zmagovalec teniškega turnirja v Baslu z nagradnim skladom 2.152.000 evrov. Četrti nosilec je v finalu premagal tretjega, Japonca Keija Nishikorija, s 6:1 in 7:6 (5). Za Čilića je bila to zelo pomembna zmaga v boju za uvrstitev na zaključni turnir v Londonu, za to zdaj potrebuje dobre nastope še na turnirju v Parizu naslednji teden.

cili re
Marin Čilić

Hrvat je osvojil svoj drugi letošnji turnir, prvega je dobil avgusta v Cincinnatiju, kjer je v finalu premagal Andyja Murrayja. Skupno ima 16 turnirskih zmag in 27 nastopov v finalih, za uspeh v Baslu, kjer so gledalci videli ponovitev finala US Opna leta 2014, pa je prejel 387.100 evrov in 500 točk ATP, s katerimi se bo prebil na deseto mesto računalniške lestvice.