03.06.2017 17:55:44

Podlunšek osmi v kvalifikacijah v Chibi

V Chibi na Japonskem je ta konce tedna na sporedu tretja preizkušnja svetovnega prvenstva akrobatskih pilotov Red Bull Air Race. V elitnem razredu master je slovenski pilot Peter Podlunšek kvalifikacije za nedeljsko dirko končal na osmem mestu.

V kvalifikacijah je bil najboljši Kanadčan Pete McLeod pred Nemcem Matthiasom Dolderejrjem in Čehom Martinom Šonko.

"Super zadovoljni smo z današnjim osmim mestom, obenem pa sem prepričan, da lahko vožnjo še izboljšamo," je bil po sobotnem delu tekme zadovoljen slovenski predstavnik v tem tekmovanju.

V skupnem seštevku tekmovanja po prvih dveh dirkah, ki sta bili v San Diegu in Abu Dabiju, vodi Šonka s 21 točkami, Dolderer jih ima 16, Japonec Yoshihide Muroya pa 15. Podlunšek je z 12 točkami na petem mestu.