02.05.2017 07:24:59

Selby ubranil naslov v snookerju

V Sheffieldu se je končalo svetovno prvenstvo v snookerju. V sloviti dvorani Crucible se je naslova veselil Anglež Mark Selby, tudi branilec naslova in prvi igralec sveta, ki je v finalu premagal Škota Johna Higginsa, štirikratnega prvaka, z 18:15.

Zmagovalec, za katerega je bil to tretji naslov svetovnega prvaka, je za zmago pobral 375.000 funtov oziroma približno 445.000 evrov denarne nagrade, medtem ko je Higginsu pripadlo 160.000 funtov oziroma 190.000 evrov.

Finale je bil ponovitev iz leta 2007, ko je Higgins, zdaj z 41 leti in 11 meseci drugi najstarejši finalist v zgodovini (najstarejši je bil Ray Reardon z 49 leti leta 1982), slavil z 18:13.

Največji tako imenovani "break" oziroma število doseženih točk brez prekinitve v eni igri je na tem SP uspel zvezdniku Ronnieju O'Sullivanu (146 točk), ki mu je le točka zmanjkala do maksimalnega dosežka. O'Sullivan, zaradi hitre igre znan tudi pod vzdevkom Raketa (The Rocket), je na SP izpadel v četrtfinalu priti Kitajcu Ding Junhuiju.

Petkratni svetovni prvak pa se bo kmalu, natančneje 11. maja, predstavil tudi slovenskim ljubiteljem snookerja, saj bo v ljubljanskem Tivoliju igral ekshibicijski dvoboj s še enim vrhunskim igralcem te igre, prav tako Angležem Juddom Trumpom, trenutno drugim igralcem s svetovne lestvice, ki pa je na SP izpadel že v 1. krogu.

Pred njima bosta ljubljansko občinstvo ogrela še obetavna Belgijec Luca Brecel, na SP je izpadel v 1. krogu, in Anglež Oliver Lines, ki se ni prebil skozi kvalifikacije na prvenstvo v Sheffieldu.