13.11.2015 22:22:38

Zmagi Puntarju in Oplastu

Nikola Miljković

V 9. krogu 1. SFL je Puntar premagal Litijo s 4:3, uspešen pa je bil tudi drugi posoški klub Oplast, ki je v gosteh s 5:3 odpravil Maribor.

Medtem ko sta prvi tekmi dobila Puntar in Oplast, so se na tretji tekmi veselili igralci Potočja projektiranja Sevnica. Prosta ekipa v tem krogu so bili Bronx s Škofij.

Tekma med Dobovcem Pivovarno Kozel, ki nastopa v ligi prvakov, in Benediktom je prestavljena.

Puntarjem je pripadel derbi z Litijani. V tekmi ekip z najdaljšo tradicijo so domači podjetno začeli in prek Žige Vidiča povedli 1:0 v drugi minuti. Litijani so gostitelje lovil ves polčas, na 3:3 je zadel Gašper Vrhovec. Zmagovalca je v 27. minuti odločil Gregor Kos, ki je zabil za 4:3.

Z zmago v Mariboru pa so se na prvem mestu lestvice utrdili igralci Oplasta iz Kobarida. Povedli so domačini, za 1:0 je zadel prvi strelec 1. SFL Denis Totoškovič (16 golov). Z goloma Janija Ručne in Tineta Kravanje so vajeti igre prevzeli gostje. Z drugim golom Totoškoviča so se vijolice približale na 3:4, upe na dokončen preobrat pa je pokopal Anže Širok.

Zmage v gosteh so se razveselili Sevničani, ki so s 4:0 odpravili ajdovske Kixe, z dvema goloma se je izkazal Domen Krnc. S tremi točkami se je ekipa utrdila na prvem mestu, zdaj ima 19 točk, Mariborčani 15, Dobovec pa s tekmo manj 14.

Izidi:
1. SFL, 9. krog:
Puntar - Litija 4:3 (3:3)
1:0 Vidič (2.), 1:1 Ručna (4.), 2:1 Kusterle (6.), 3:1 Kragelj (12.), 3:2 Turk (17.), 3:3 Vrhovec (18.), 4:3 Kos (27.)

RE/MAX Maribor - Oplast Kobarid 3:5 (1:1)
1:0 Totošković (3.), 1:1 Ručna (15.), 1:2 Kravanja (21.), 2:2 Fideršek (22.), 2:3 Lenarčič (25.), 2:4 Gašperut (26.), 3:4 Totošković (30.), 3:5 Širok (34.)

Kix Ajdovščina - Potočje projektiranje Sevnica 0:4 (0:3)
0:1 Krnc (3.), 0:2 Račič (8.), 0:3 Krnc (12.), 0:4 Kranjčevič (32.).