24.07.2015 15:18:42

Slovenci skromni v kraljevski disciplini

Arsen Perić

Robert Markoja je na evropskem prvenstvu z orožjem malega in velikega kalibra ter puško šibrenico na Pragerskem s 1159 krogi osvojil 33. mesto v disciplini malokalibrska puška trojni položaj.

Rajmond Debevec je s 1157 krogi zasedel 35., Željko Moičević pa s 1154 krogi 43. mesto v konkurenci 61 evropskih tekmovalcev.

V posamični konkurenci je zlato kolajno osvojil Rus Sergej Kaminski (456,7), srebrno Francoz Alexis Raynaud (455,2), bronasto pa Nemec Daniel Brodmeier (445,3). V kvalifikacijah sta bila najboljša Kaminski in Srb Milenko Sebić, oba sta zadela po 1180 krogov.

Slovenija je v ekipni konkurenci s 3470 krogi osvojila deseto mesto. Z novim evropskim rekordom je zmagala Rusija (3524) pred Nemčijo (3523) in Francijo (3511).

Današnja tekma v kraljevski strelski disciplini ni prinesla nasmehov na obraze slovenskih tekmovalcev, v strelskem centru Gaj pri Pragerskem je najboljšo uvrstitev v posamični konkurenci dosegel Markoja. Prekmurec je dobro začel strelski maraton, na polovici tekme se je sukal okoli dvajsetega mesta, v drugi polovici tekme pa nazadoval na lestvici, potem ko je kleče zadel 389, leže 395 in stoje 375 krogov.

Debevec je v klečečem položaju zadel 390, v ležečem 393 in stoječem 374 krogov, Grosupeljčan Moičević pa je v svojem prvem nastopu na letošnjem evropskem prvenstvu kleče zadel 387, leže 388 in stoje 379 krogov.

Debevca in Markojo - prvi je v disciplini malokalibrska puška leže osvojil 53., drugi pa 64. mesto - v nadaljevanju čakajo še nastopi z velikokalibrsko puško na 300 metrov na vojaškem strelišču v Apačah.

V soboto bodo v članski konkurenci nastopili strelci z malokalibrsko pištolo na 50 metrov. Slovenske barve bodo zastopali Kevin Venta, Blaž Kunšek, Boštjan Simonič in Rok Ivanc, v dvojnem trapu pa Dario Horaček, Ivan Krkač in Jernej Suša.

Na mladinski tekmi z malokalibrsko pištolo na 50 metrov se bodo predstavili Jože Čeper, Sašo Stojak in Tadej Širec, na sporedu pa bo tudi mladinska tekma z malokalibrsko puško leže, na kateri bodo nastopili Erik Kandare, Jan Kolenc in Matjaž Škafar.