25.10.2015 21:34:25

Poraz Urnauta v italijanskem superpokalu

Arsen Perić

Teden dni pred začetkom italijanske A-1 odbojkarske lige je Modena po 144 minutah igre s 3:2 (-35, 23, 23, -23, 11) premagala ekipo Diatec Trentino Tineta Urnauta.

Modena je po 144 minutah igre s 3:2 (-35, 23, 23, -23, 11) premagala ekipo Diatec Trentino, za katero v letošnji sezoni igra Tine Urnaut. Kapetan slovenske reprezentance tekme ni začel v prvi postavi, dosegel pa je tri točke.

Pred polno dvorano PalaPanini v Modeni so gledalci videli izjemno odbojko, ki jo je v domači ekipi s 25 točkami zaznamoval Luca Vettori, izbran je bil tudi za najboljšega igralca tekme, v gostujoči pa Mitar Đurić, ki je tudi dosegel 25 točk.

Radostin Stojčev, trener Diatec Trentina, sicer aktualnega italijanskega prvaka, tekme ni začel z Urnautom, ki je v svojo statistiko vpisal dva bloka in uspešno napadalno akcijo.

V domači ekipi, ki bo v letošnji sezoni v ligi prvakov igrala v skupini z ACH Volleyjem in bo v Ljubljani že 5. novembra, se je ob Vettoriju izkazal tudi Earvin Ngapeth. Francoski reprezentant je dosegel 16 točk, na podelitev medalj pa je tokrat prišel s kamerunsko zastavo.