fsi
22.09.2015 22:46:57

Prijateljsko divjanje

dp

Slovenska reprezentanca je na prijateljski tekmi v Brežicah izgubila proti Srbiji s 4:5 (1:3). Izbrani vrsti se bosta v sredo pomerili še v Podčetrtku.

Slovenija je s porazom s Srbijo začela priprave na kvalifikacije za svetovno prvenstvo (december 2015) in prihajajoče evropsko prvenstvo (februar 2016). Varovanci srbskega selektorja Ace Kovačevića so v Brežicah pred okoli 300 gledalci s 4:5 ugnali domačo vrsto, ki je izgubila predvsem zaradi izredne neučinkovitosti.

Reprezentanci sta že uvrščeni na EP, ki ga bodo prav Srbi gostili leta 2016. Slovenija bo gostiteljica 2018. Ti meseci so kot nalašč za uigravanje in preizkus novih moči. Slovenski selektor Andrej Dobovičnik si je zadal cilj, da na tekmah s Srbijo in Ukrajino razširi igralski kader, ki bo konkurenčen v odločilnih tekmah.
Prav zato je v ekipo vpoklical tudi Jako Sovdata in Anžeta Široka. Prvi je vstopil v igro že v prvem polčasu, ki ga je Slovenija izvrstno začela. Postava Kristjan Čujec, Igor Osredkar, Rok Mordej, Gašper Vrhovec, na vratih pa Damir Puškar, je zrežirala vodstvo Slovenije. V svojem 84. nastopu za Slovenijo je Čujec s pravim evrogolom ometel pajčevino srbskega gola.

V nadaljevanju slovenska pobuda ni pojenjala, a je zmanjkalo zbranosti v zaključku akcij. Slovenija svojih priložnosti ni izkoristila, Srbija pač in v 25. minuti vodila s 5:1. To je očitno razjezilo naše fante. Ob zaostanku 2:5 je selektor v igro poslal petega igralca, na mestu igralca vratarja se je preizkusil Alen Fetić. Prav igra z vratarjem in totalni napad sta skoraj prinesla preobrat. Selektor Dobovičnik je imel po tekmi mešane občutke: "Tekma je bila prijateljska, a na trenutke tudi divjaška. Fantom lahko očitam le to, da so v uvodu drugega polčasa nerazumljivo padli, saj smo prejeli zelo poceni gole. Ko smo igrali organizirano pokrivanje po celotnem igrišču, smo jim ukradli precej žog tudi na njihovi polovici. Z vratarjem v polju smo vtis malce popravili. To je pozitivna stvar. Tako igro z vratarjem v polju bomo nadaljevali, in ne le takrat, ko izgubljamo."

SLOVENIJA - SRBIJA 4:5 (1:3)
Strelci: 1:0 Čujec (2), 1:1 Jovanović (12), 1:2 Jovanović (18), 1:3 Janjić (20, 10-m), 1:4 Kocić (22), 1:5 Rakić (25), 2:5 Kroflič (26), 3:5 Mordej (34), 4:5 Vrhovec (39, 10-m)