07.03.2015 21:46:24

Znane ekipe, ki se bodo borile za prvaka

dp

Po 16. krogu je jasno, da se bodo za naslov prvaka borili Dobovec Pivovarna Kozel, FC Litija, KMN Oplast Kobarid in RE/MAX Maribor. O obstanku v 1. SFL bosta odločala zadnja dva kroga.

Litija je potrdila mesto v polfinalu tudi z zmago proti večnemu rivalu iz Posočja. Oslabljeni puntarji so povedli preko Tomaža Volariča, a je Litija zahvaljujoč iznajdljivemu Slavenu Radiškoviču v 20. minuti zabila kar dva gola. V nadaljevanju so prevladovali domačini, ki so igrali brez Denisa Totoškoviča, ki je nekaj ur pred tekmo postal oče. Na tekmi se je poškodoval reprezentant Gašper Vrhovec.

Mesto v končnici so si zagotovili tudi Mariborčani, ki so doma premagali Bronxe s Škofij. Matej Fideršek je zabil za 1:0, Žiga Čeh je povišal na 2:0, za 3:0 pa je bil uspešen povratnik po poškodbi Aleš Vrabel. V prihodnjih dveh krogih pa bo jasno, s kom se bo RE/MAX Maribor pomeril za mesto v finalu 1. SFL.

V drugem polčasu pa so 13. zmago vknjižili še igralci vodilnega Dobovca Pivovarne Kozel, a so prišli do točk precej težje, kot je bilo pričakovati. Z golom Denisa Lojna so kozli povedli 0:1, Roman Klarič in Aleš Pirman pa sta zaslužna, da so Velike Lašče ob polčasu vodile 2:1. V zadnjih petih minutah so gostje strnili svoje vrste in prek reprezentantov Uroša Krofliča in Roka Mordeja slavili s 4:2.

Oplast ni imel težav z Benediktom. Varovanci trenerja Saše Lebana so že v prve četrt ure rešili vprašanje zmagovalca. Aktualni državni, pokalni in superpokalni prvak je kot za stavo polnil gostujočo mrež, po 17 minutah je bilo 5:0, dva gola je dosegel Dani Vulikič. Benedikt je v nadaljevanju dosegel častni zadetek, obstanek pa bo iskal v zadnjih dveh krogih.

Izidi 1. SFL, 16. krog:

Potočje Projektiranje Sevnica - ŠD Extrem 9:4 (3:2)
1:0 Bizjak (10.), 2:0 Nečemer (12.), 3:0 Bizjak (19.), 3:1 Žalec (19.), 3:2 Koprivnjak (20./ag), 4:2 Bizjak (24.), 5:2 Krnc (30.), 6:2 Škorič (31.), 7:2 Božičnik (33.), 8:2 Kurtić (33.), 8:3 Matelič (36.), 9:3 Govekar (37.), 9:4 Okič (40.)

FC Litija - KMN Puntar 7:2 (3:1)
0:1 Volarič (6.), 1:1 Begič (8.), 2:1 Radiškovič (20.), 3:1 Radiškovič (20.), 4:1 Ručna (25.), 5:1 Vrhovec (25.), 6:1 Ručna (31.), 7:1 Pantič (35.), 7:2 Čujec (40.)

RE/MAX Maribor - KMN Bronx Škofije 3:0 (1:0)
1:0 Fideršek (4.), 2:0 Čeh (33.), 3:0 Vrabel (38.)

KMN Velike Lašče - Dobovec Pivovarna Kozel 2:4 (2:1)
0:1 Lojen (7.), 1:1 Klarič (17.), 2:1 Pirman (19./6m), 2:2 Lojen (32.), 2:3 Kroflič (35.), 2:4 Mordej (38.)

KMN Oplast Kobarid - KMN Benedikt 5:1 (5:0)
1:0 Vulikič (2.), 2:0 Skubin (7.), 3:0 Vulikič (11.), 4:0 Kusterle (15.), 5:0 Ručna (17.), 5:1 Rola (30.)