STA/fu
20.12.2014 05:07:12

1. SFL: Desetica Litije

Nikola Miljković

Dobovec Pivovarna Kozel je 10. krogu 1. slovenske futsall lige premagala Puntar s 5:2 (3:0) in je pred nadaljevanjem prvenstva z devetimi zmagami na čelu lestvice. Prvenstvo se bo nadaljevalo 16. januarja.

Dobovec je z zmago končal koledarsko leto. Kozli so s 5:2 odpravili upornike iz Tolmina, ki so nastopili precej oslabljeni. V prvem polčasu so s tremi goli pot do zmage tlakovali Matjaž Vojsk, Aleš Marot in Uroš Kroflič.

Gostje so v 36. in 37. minuti znižali izid z goloma Jureta Uršiča, domačo zmago pa je potrdil Rok Mordej, ki je z Miletom Simeunovičem ob bolezni Aleša Poredskega vodil najboljšo ekipo 1. SFL.

Litija je z desetico zaključila leto in napovedala pestro nadaljevanje sezone. S tremi goli se je izkazal Nikola Jandrič, ki je v Litijo prišel ravno iz Velikih Lašč, do katerih je bil tokrat neusmiljen.

Prvi je mrežo gostov načel domači kapetan Gašper Vrhovec, ki je do 5. minute usmeril potek tekme. Častni zadetek za goste je prispeval Klemen Duščak, tudi novopečeni reprezentant slovenske izbrane vrste do 21 let.

Oplastu je uspelo, kar si je zadal trener Saša Leban. Zadnji dve tekmi v koledarskem letu so hoteli končati z maksimalnim izkupičkom. Za konec so ugnali še Sevnico, zmaga pa je bila tesna.

Aktualni državni prvak je povedel v 3. minuti, uspešen je bil Anže Širok. Na 2:0 je v 32. minuti povišal Jure Lenarčič. V tej minuti so gostje prek Jana Nečemerja obudili upe na preobrat. Pomagalo jim ni niti dejstvo, da so gostitelji zavoljo rdečega kartona ostani brez Domna Fratine.

V Sodražici zmagovalca ni bilo, oslabljeni ekipi sta si izkupiček razdelili. Bolje so pričeli gostje, ki so povedli prek Suvada Okića. Prvič se je mreža tresla šele v 23. minuti, polčas se je končal z nepopularnih 0:0. Do 29. minute je bilo vse odločeno, padli pa so še trije zadetki. V 24. so gostje povedli prek Nika Zajca, Erik Felda je povišal na 1:2. Točko domačim je priboril Okić z golom v 29. minuti.

RE/MAX Maribor se je z dobrim drugim delom jesenskega dela sezone vključil v boj za mesto v končnici. Tudi zahvaljujoč zmagi v Benediktu. Pot do nje je bila težka, to so po koncu tekme priznali v mariborskem taboru.

Domačini so povedli z 1:0 in 2:1, gostje so poravnali na 2:2. Aleš Vrabel, Jaka Bizjak in Matej Fideršek so v zadnji četrtini tekme potrdili tri točke.

10. KROG
Extrem - Bronx Škofije 2:2 (0:0)
1:0 Okić (23.), 1:1 Zajc (27.), 1:2 Felda (29.), 2:2 Okić (29.)

Litija - Velike Lašče 10:1 (5:0)
1:0 Vrhovec (3.), 2:0 Vrhovec (5.), 3:0 Jandrič (11.), 4:0 Totoškovič (15.), 5:0 Jandrič (20.), 6:0 Begić (25.), 7:0 Begić (27.), 7:1 Duščak (33.), 8:1 Totoškovič (35.), 9:1 Kličič (39./ag), 10:1 Jandrič (39.)

Oplast Kobarid - Sevnica 2:1 (1:0)
1:0 Širok (3.), 2:0 Lenarčič (32.), 2:1 Nečemer (32.)

Dobovec Pivovarna Kozel - Puntar 5:2 (3:0)
1:0 Vojsk (8.), 2:0 Marot (10.), 3:0 Kroflič (17.), 4:0 Vojsk (34.), 4:1 Uršič (36.), 4:2 Uršič (37.), Mordej (40.)

Benedikt - RE/MAX Maribor 2:5 (1:1)
1:0 Klemenčič (13.), 1:1 Bizjak (16.), 2:1 Senekovič (25.), 2:2 Fideršek (26.), 2:3 Vrabel (29.), 2:4 Bizjak (37.); 2:5 Fideršek (40.)