14.12.2014 08:19:33

Derbi kroga pripadel Dobovcu

Nikola Miljković

Deveti krog prve slovenske lige v malem nogometu sta s tekmo v Sodražici odprla domači Extrem in Puntar. Zmaga je ostala doma, treh točk pa so se veselili še igralci Sevnice in Oplasta ter Litije. Derbi kroga pa je pripadel Dobovcu Pivovarni Kozel, ki je z epskim preobratom in delno serijo 5:0 prišel do 8. zmage v letošnjem prvenstvu.

Skoraj 300 gledalcev je uživalo v Rogaški Slatini. Prvič so skočili na noge v uvodni minuti, domači junak Rok Mordej je zabil za vodstvo 1:0. Vijolice so ujele ritem, v 23. minuti pa že vodile s 3:2. V 28. minuti so po zadetku kapetana Uroša Kavčiča povedle s 5:2. Ekipa trenerja Aleša Poredskega pa se ni predala, do 37. minute so zabili pet golov in režirali velik preobrat.

ŠD Extrem je zabeležil novo zmago, to pot so v domači dvorani pred 300 gledalci ugnali Puntarja iz Tolmina. Zmagovalca je že v drugi minuti odločil Dejan Trdan, do konca tekme pa se mreži nista več stresli. Aljaž Laharnar je zadel domač okvir vrat. Vrste domače ekipe so zdesetkale poškodbe. Najprej jo je skupil Matej Gregorič, potem pa še vratar Vid Sever. Slednji je za tem z igro nadaljeval, Gregoriča pa v ponedeljek čaka pregled poškodovanega kolena.

Pomembno zmago v boju za vrhnji del prvenstvene lestvice so dosegli Sevničani, ki so se iz Benedikta vrnili s tremi točkami. Z dvema goloma se je izkazal povratnik Ševzet Mehić, zmago pa sta potrdila Uroš Martič in Irnes Škorič. Z dvema goloma v gostujočo mrežo je navdušil Bojan Klemenčič.

Aktualni državni prvak je na domačem terenu tesno s 3:2 odpravil Velike Lašče, ki so v prvi minuti povedli prek Roka Vidica. Gostitelji so v naslednjih desetih minutah spreobrnili potek tekme, zabila sta Jaka Sovdat in Anže Širok. V drugem delu se je med strelce vpisal še Simon Skubin.

Litijani so uresničili svoje smele napovedi. Z Obale so se vrnili s tremi točkami, za zmago pa sta levji delež prispevala Gašper Vrhovec in Denis Totoškovič. Prvi je dosegel tri, drugi pa dva zadetka. Domače upe na morebiten preobrat sta obudila Nik Zajc v 19. in Tadej Čuk v 25. minuti, a so varovanci Tomislava Horvata poizkusa zatrli v kali.

9. KROG
ŠD Extrem - Puntar 1:0 (1:0)
1:0 Trdan (2.)

Benedikt - Sevnica 3:4 (0:2)
0:1 Mehić (10.), 0:2 Mehić (12./10m), 1:2 Damiš (28.), 1:3 Martič (29.), 2:3 Klemenčič (30./6m), 2:4 Škorič (34.), 3:4 Klemenčič (38.)

Oplast Kobarid - Velike Lašče 3:2 (2:1)
0:1 Vidic (1.), 1:1 Sovdat (4.), 2:1 Širok (11.), 3:1 Skubin (31.), 3:2 Kovačevič (36.)

KMN Bronx Škofije - FC Litija 3:6 (1:3)
0:1 Vrhovec (10.), 0:2 Vrhovec (18.), 1:2 Zajc (19.), 1:3 Vrhovec (20.), 1:4 Totoškovič (21.), 2:4 Čuk (25.), 2:5 Totoškovič (31.), 2:6 Jandrić (32.), 3:6 Hodžić (38.)

Dobovec Pivovarna Kozel - RE/MAX Maribor 7:5 (2:1)
1:0 Mordej (1.), 1:1 Filekovič (9.), 2:1 Simeunovič (14.), 2:2 Kavčič (23.), 2:3 Bizjak (26.), 2:4 Fideršek (28.), 2:5 Kavčič (28.), 3:5 Mordej (28.), 4:5 Kroflič (29.), 5:5 Marot (34.), 6:5 Marot (35.), 7:5 Kugler (37.)