05.12.2014 22:59:24

Velik korak Velikih Lašč

Damir Puškar
Nikola Miljković

Za najboljšimi domačimi dvoranskimi nogometaši je osmi krog, ki je postregel z dobrim futsalom, kar štiri zmage pa so ostale doma. V gosteh je bil uspešen le Dobovec Pivovarna Kozel, ki je v Sevnici zmagal s 3:1.

Puntar je potrdil vlogo favorita, a se je moral za novo, že peto zmago, pošteno potruditi. Uvod je minili po domačih željah, po golu veterana Igorja Kraglja je bilo v 11. minuti že 3:0. V 34. minuti so gostje prek Nika Zajca poravnal na 3:3, potem pa so sledile tri žoge v mreži škofjotov.

Litijani so Oplastu vrnili milo za drago za poraz v finalu minulega državnega prvenstva. Spremenjeni zasedbi, tako prvaka kot podprvaka, so prikazali soliden futsal, domačini pa so bili zbranejši in prisebnejši. V prvem polčasu je za 1:0 zabil novopečeni reprezentant Denis Totoškovič, ki je v 26. minuti povišal na 2:0. V nadaljevanju so gostje igrali z igralcem vratarjem v polju, Litijani pa so to izkoristili. Damir Pantič je ob vrnitvi v 1. SFL zabil tri gole.

Velike Lašče so naredile velik korak k ohranitvi prvoligaškega statusa. S teniških 6:1 so varovanci Almirja Fetića odpravili Benedikt, to pa je bila po dveh remijih sploh prva domača zmaga Lašč v tej sezoni. Z dvema zadetkoma se je izkazal novi reprezentant U-21 Klemen Duščak, dvakrat pa je gostujočo mrežo zatresel še Kristjan Čož.

Dobovec Pivovarna Kozel je tudi na gostovanju v Sevnici ostal neporažen, 3:1 je bilo za ekipo, ki je pripotovala v mesto ob Savi brez obolelega trenerja Aleša Poredskega. Prvi so se veselili domačini, v 19. minuti je zabil Nenad Kurtič. Gostje so v drugem delu spreobrnili potek in se veselili treh točk. Gole za zmago so prispevali Matjaž Vojsk, Rok Mordej in Drago Kugler.

Mariborčani nadaljujejo z zbiranjem točk. Potem ko so ostali brez polfinala pokala Terme Olimia so stresli jezo nad Extremom in ga premagali s 4:1. Levji delež posla so opravili v prvem polčasu, po 20 minutah je bilo 3:0, med strelce so se vpisali Matej Fideršek, Žiga Čeh in Aleš Vrabel.

8. KROG
KMN Puntar - KMN Bronx Škofije 6:3 (3:2)
1:0 Hozjan (6.), 2:0 Čujec (10.), 3:0 Kragelj (11.), 3:1 Čuk (13.), 3:2 Felda
(16.), 3:3 Zajc (34.), 4:3 Čujec (35.), 5:3 Vidič (38.), 6:3 Rutar (40.)

FC Litija - KMN Oplast Kobarid 5:1 (1:0)
1:0 Totoškovič (18.), 2:0 Totoškovič (26.), 3:0 Pantič (35.), 3:1 Skubin (37.),
4:1 Pantič (39.), 5:1 Pantič (40.)

KMN Velike Lašče - KMN Benedikt 6:1 (3:0)
1:0 Čož (5.), 2:0 Kličič (16.), 3:0 Čož (17.), 3:1 Semenekovič (24.), 4:1 Duščak (29.), 5:1 Vidic (33.), 6:1 Duščak (40.)

KMN Sevnica - KMN Dobovec Pivovarna Kozel 1:3 (1:0)
1:0 Kurtič (19.), 1:1 Vojsk (22.), 1:2 Mordej (24.), 1:3 Kugler (38.)

RE/MAX Maribor - ŠD Extrem 4:1 (3:0)
1:0 Fideršek (2.), 2:0 Čeh (8.), 3:0 Vrabel (20.), 3:1 Gregorič (26.), 4:1