29.08.2015 14:08:01

Farah v Pekingu osvojil še svoje drugo zlato

Britanski atlet Mo Farah je na svetovnem prvenstvu v Pekingu osvojil še drugo zlato kolajno.

Britanec Mo Farah je tako kot na olimpijskih igrah v domačem Londonu pred tremi leti tudi na 15. svetovnem atletskem prvenstvu v Pekingu osvojil zlati medalji na 10.000 in 5000 m. Predzadnji dan prvenstva v kitajski prestolnici je slavil še na pet km (13:50,38).

Farah je isti podvig s po dvema zlatima medaljama zmogel pred dvema letoma na SP v Moskvi in lani na evropskem prvenstvu. Dvaintridesetletnik je zadnji poraz na velikem tekmovanju doživel na 10.000 m v finalu SP v Daeguju leta 2011, kjer je bil drugi po slavju na pol krajši razdalji.

Srebro je tokrat pripadlo Kenijcu Calebu Mwangagi Ndikukju (13:51,75), bron pa Etiopijcu Hagosu Gebrhiwetu (13:51,86).

Evropska prvakinja Belorusinja Marina Azarmašova je v Pekingu osvojila zlato odličje v teku na 800 m (1:58,03). V teku na dva stadionska kroga je bila druga Kanadčanka Melissa Bishop (1:58,12), tretja pa branilka naslova Kenijka Eunice Jepkoech Sum (1:58,18), sicer tudi lastnica najboljšega izida sezone.