mu
mu
12.10.2022 13:59:25

Na pisti ugasnilo še eno življenje! Skorajšni prvak ni preživel brutalnega trka! (video)

V soboto je oddirkal svojo zadnjo dirko.

V torek je po treh dneh boja za življenje v bolnišnici preminil 22-letni dirkač Victor Steeman.

Voznik motocikla svetovnega prvenstva Supersport 300 je bil na dirki v portugalskem Portimau vpleten v trk večih dirkačev.

Odnesel jo je z več hudimi poškodbami, tudi možganskimi in je bil od prihoda v bolnišnico v kritičnem stanju. V torek zvečer je Dančeva družina sporočila, da je Victor umrl.

"Zgodilo se je tisto, česar se vsak starš dirkača boji. Naš Victor ni uspel zmagati na svoji zadnji dirki. Čeprav smo strti, pa smo hkrati ponosni, saj bo naš junak z doniranjem organov zdaj rešil življenje petim osebam. Hvala vsem, ki ste mislili nanj, neskončno ga bomo pogrešali."

Pred dirko na Portugalskem je bil Steeman v dobrem (matematično gledano) položaju, da bi že pretekli konec tedna osvojil naslov v Supersport 300 title. To sezono je dirkač Kawasakija štirikrat zmagal in petkrat stal na stopničkah za zmagovalce.