mu
28.03.2017 18:27:47

Prve izjave o očetu po usodni nesreči

Športna kariera Micka Schumacherja gre po načrtovani poti. 18-letnik noče ničesar prehitevati.

Mick želi posnemati svojega očeta in zdaj je za nemški RTL spregovoril prvič po usodni nesreči svojega očeta na smučanju v Meribelu. "Moj oče je moj vzor. On je najboljši, moj idol," je dejal Mick Schumacher. Michael Schumacher je v formuli ena osvojil kar sedem naslovov svetovnih prvakov in zmagal na rekrodnih 91 dirkah v karieri. Mick je že pred časom povedal, kaj je njegov veliki cilj: "V formulo ena želim vstopiti kot zrel človek in zrel dirkač. Z leti se želim čim več naučiti."
Mick je v sezoni 2016 dirkal v italijanski formuli 4 in osvojil drugo mesto v skupnem seštevku, letos pa prvič vozi v formuli 3 in to za italijansko ekipo Prema Powerteam.
Jean Todt, predsednik Fie in dober prijatelj Schumija, je do Micka precej zaščitniški: "Mick je čudovit mladenič. Lahko samo prosim vse: Ne postavljajte mladeniča pod tak pritisk."