10.04.2016 22:20:20

Marquez zmagovalec, Rossi v pesku

Dvojno špansko slavje na dirki v Austinu.

Španec Marc Marquez (Honda) je zmagovalec tretje dirke sezone svetovnega prvenstva v motociklizmu v elitnem razredu motoGP. Na dirki v ameriškem Austinu je bil drugi njegov rojak Jorge Lorenzo (Yamaha), tretji pa Italijan Andrea Iannone (Ducati).

Marquez je z drugo letošnjo zmago po Argentini še povečal naskok v SP, kjer ima zdaj 66 točk. Delo mu je v Teksasu olajšal tudi italijanski tekmec Valentino Rossi, ki je v drugem krogu zdrsnil v zavoju in končal dirko brez uvrstitve. Slabo pa se je dirka končala tudi za Ducatijevega voznika Andreo Doviziosa, ki so ga tekmeci že drugič v enem tednu zbili po tleh: v Argentini moštveni sotekmovalec Andrea Iannone, tokrat pa Hondin Španec Dani Pedrosa.

Naslednja dirka SP bo preizkušnja v Jerezu, kjer bo čez 14 dni na vrsti prva evropska dirka v sezoni 2016.