Pobudnika sta veteran Jenson Button in štirikratni svetovni prvak Sebastian Vettel, pridružil pa se jima je še nekdanji dirkač Alexander Wurz, ki zdaj dela kot televizijski strokovni komentator. Vsi so vodje združenja dirkačev GPDA, v pismu pa so opozorili na slabo premišljene novosti v formuli ena, ki postaja vse bolj nezanimiva in s tem odvrača navijače in gledalce.
"Prišli smo do spoznanja, da je proces odločanja v našem tekmovanju zastarel. Ne omogoča napredka," so zapisali v pismu.
V formuli ena je za zadnje razburjenje poskrbel nov sistem kvalifikacij, ki so ga opustili že po eni dirki, saj je bil pravi polom. Namesto razburljivih bojev na izpadanje so gledalci videli prazno stezo, saj so se dirkači zadovoljili s časi, doseženimi v prvem delu, na koncu pa varčevali s pnevmatikami in sploh niso zapeljali iz boksov.
"Formula 1 je soočena s spremembami v globalnem ekonomskem sistemu. Razmišljanje potrošnikov se spreminja, kar vpliva tudi na medijsko in televizijsko podobo našega športa. Moramo pozorno pretehtati naše prihodnje ravnanje," so še zapisali v pismu in izrazili bojazen, da bodo izgubili prihajajočo generacijo navijačev: "Vse to dogajanje negativno vpliva na formulo ena, zavira njen razvoj in preprečuje, da bi se šport širil med prihodnjo generacijo navijačev."
Berite brez oglasov in dostopajte do zaklenjenih vsebin
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do zaklenjenih vsebin
Berite brez oglasov in dostopajte do zaklenjenih vsebin
Brezplačen promocijski dostop je na voljo uporabnikom z izpolnjenimi podatki.
mu
24.03.2016
13:18:59
Formula ena: Zaskrbljeni tudi dirkači
Razmere v formuli 1 niso idealne. Do takšne ugotovitve niso prišli le pokrovitelji, lastniki ekip, vodja celotnega tekmovanja Bernie Eccelstone ali gledalci; zaskrbljujoče spoznanje je prišlo tudi iz vrst dirkačev, ki so spisali odprto pismo.