22.12.2014 22:53:58

Premier liga: Chelsea spet tri točke spredaj

Veliko je že bilo govora o norem decembrskem sporedu v premier ligi, zdaj pa smo končno prišli do točke, na kateri bo zaživel v polnem obsegu.

Od 20. decembra do 1. januarja bodo angleški prvoligaši odigrali niz tekem, ki bo v skladu s tradicijo precej popestril nogometno praznično mrtvilo in ki bi tudi v tej sezoni utegnil odigrati zelo pomembno vlogo pri oblikovanju smernic v boju za naslov državnega prvaka.

V dvanajstih dnevih bodo Angleži odigrali štiri kroge, torej bo vsak od članov lige imel priložnost za natanko dvanajst točk.

V ponedeljek sta krog sklenila Stoke in Chelsea. Londončani so v dvoboj vstopili z enakim točkovnim izkupičkom kot City, kljub rahlemu pritisku pa so rutinirano opravili z gostitelji. Že v drugi minuti srečanja je mrežo zatresel John Terry, v drugem polčasu pa je zmago potrdil Cesc Fabregas. Chelsea je drugouvrščenemu Cityju tako spet pobegnil na tri točke.

ŠKRTEL POSKRBEL ZA REMI NA DERBIJU
Derbi kroga je bil na sporedu včeraj na Anfieldu, kjer sta se pomerila domači Liverpool in Arsenal. Gostiteljem je dobro kazalo, saj so ob koncu prvega polčasa povedli z 1:0, toda še pred koncem tega dela je izenačil Mathieu Debuchy. Za razočaranje domačih navijačev je v drugem polčasu poskrbel Olivier Giroud, ki je goste popeljal v vodstvo z 2:1, za nameček pa je bil v 92. minuti izključen še domači nogometaš Fabio Borini. Ko je že vse kazalo na slavje gostov, je v 97. minuti udaril Martin Škrtel, ki je ljubljencem domačega občinstva zagotovil vsaj točko.

CITY DRŽI KORAK Z LONDONČANI
Prvih treh točk v tem krogu so se v soboto veselili nogometaši Manchester Cityja, ki so se tako na vrhu prvenstvene razpredelnice vsaj začasno izenačili s Chelseajem. Sinje modri so s 3:0 premagali Crystal Palace.

Sicer je bila večina tekem sedemnajstega kroga odigranih že predvčerajšnjim, med zanimivejšimi pa je bil še obračun med Aston Villo in Manchester Unitedom. Slednji je v 53. minuti po zaslugi Radamela Falcaa iztržil remi (1:1), kljub temu, da so imeli rdeči vragi od 65. minute igralca več na terenu, pa jim ni uspelo vknjižiti sedme zaporedne zmage.

17. krog angleškega prvenstva

MANCHESTER CITY – CRYSTAL PALACE 3:0 (0:0)
1:0 Silva (49), 2:0 Silva (61), 3:0 Toure (81)

ASTON VILLA – MANCHESTER UTD 1:1 (1:0)
1:0 Benteke (18), 1:1 Falcao (53)

HULL – SWANSEA 0:1 (0:1)
0:1 Ki Sung-Yong (15)

QPR – WEST BROM 3:2 (1:2)
0:1 Lescott (10), 2:0 Varela (20), 1:2 Auston (24, enajstmetrovka), 2:2 Austin (48), 3:2 Austin (86)

SOUTHAMPTON – EVERTON 3:0 (1:0)
1:0 Lukaku (38, avtogol), 2:0 Pelle (65), 3:0 Yoshida (82)

TOTTENHAM – BURNLEY 2:1 (2:1)
1:0 kane (21), 1:1 Barnes (27), 2:1 Lamela (35)

WEST HAM – LEICESTER 2:0 (1:0)
1:0 Carroll (24), 2:0 Downing (56)

NEWCASTLE – SUNDERLAND 0:1 (0:0)
0:1 Johnson (90)