jb
jb
27.07.2014 22:18:10

Srbi razgrajali v Budimpešti

Srbija je ubranila naslov evropske prvakinje v vaterpolu, potem ko se je v finalu na Madžarskem poigrala z gostitelji.

Madžari so bili prepričani, da se bodo pred svojimi navijači - finale si je ogledalo skoraj 10.000 ljudi - končno le vrnili na vrh Evrope, toda neizprosni Srbi so imeli drugačne načrte. Prišli so na zabavo, tam razgrajali in jo povsem uničili. Srbski vaterpolisti so zlahka dobili finalno tekmo evropskega prvenstva v Budimpešti, obračun za zlato kolajno so dobili s kar 12:7! Tako so obranili naslov prvaka stare celine, Madžari pa bodo morali še malce počakati na svoje prvo slavje po letu 1999. Reprezentance s področja nekdanje Jugoslavije so sicer prav od tistega leta dalje vladarice evropskega vaterpola. Dve leti kasneje je naslov osvojila Jugoslavija, nato je bila najboljša skupna država Srbija in Črna gora, potem so bili Srbi prvaki trikrat, po enkrat pa so slavili Hrvati in Črnogorci.

V tokratnem finalu, v katerem je bil eden od obeh sodnikov Slovenec Bojan Margeta, so sicer Srbi vse naredili že v uvodnih dveh četrtinah, po katerih so vodili s kar 7:2. Madžarom so nato dovolili, da so se vrnili v igro, potem ko so izgubili tretjo četrtino z 2:4, toda v zadnjem delu igre so spet pritisnili na plin (3:1) in na koncu povsem zasluženo prišli do velikega zmagoslavja. Tri gole je prispeval Živko Gocić, tudi zadnjega na turnirju, na katerem je bil sicer najboljši strelec Španec Albert Espanol. Dodajmo, da so na tekmi za tretje mesto Italijani z 11:9 premagali Črno goro.